Zimowy BP Ultimate Diesel z technologią ACTIVE!

To oczywiste, że chcesz żeby Twój pojazd zawsze działał niezawodnie, także podczas zimy. I wtedy właśnie samochód z silnikiem diesela może Cię najbardziej zawieść.

Rano nie będzie chciał ruszyć… a nawet jeśli uda Ci się wyjechać na trasę, silnik wkrótce zaczyna działać słabo lub zupełnie odmawia posłuszeństwa.

Może się tak dziać z powodu wytrącenia się parafiny w oleju napędowym. To znany -problem, szczególnie podczas nagłego, przejściowego ochłodzenia. Dlatego właśnie paliwa BP Ultimate Diesel z technologią ACTIVE zostały stworzone specjalnie po to, by działać nieprzerwanie przez całą zimę. Niezawodnie napędzają one silnik i dzięki temu eliminują stres związany z jazdą w zimowych warunkach.

Kiedy temperatura spada, w oleju napędowym mogą formować się kryształkiparafin. Kiedy robi się jeszcze zimniej, powstaje więcej kryształków, które tworzą sieć utrudniając, a w końcu uniemożliwiając przepływ paliwa.

Zwykły olej napędowy w Polsce musi według prawa posiadać maksymalną temperaturę zablokowania zimnego filtra (CFPP), która wynosi -20 ºC.* Jednak w warunkach srogiej zimy, a szczególnie kiedy temperatury spadają poniżej średniej dla tej pory roku, wytrącanie się parafin w oleju napędowym może być bardzo dokuczliwe i prowadzić do kłopotów z silnikiem. Dlatego paliwa BP Ultimate Diesel z technologią ACTIVE zostały specjalnie zaprojektowane w ten sposób, żeby pracować lepiej w niższych, niż zwykle temperaturach zimą.

Co więcej, BP Ultimate Diesel z technologią ACTIVE usuwa brud z silnika i dzięki temu możesz na jednym baku przejechać nawet do 56* kilometrów więcej, w porównaniu ze zwykłym olejem napędowym.

*) W porównaniu do zwykłych paliw ON. Zwykłe paliwa to paliwa bez dodatków spełniające jedynie podstawową Polską Normę PN-EN. Dla pojazdów z silnikami benzynowymi korzyść wynosi nawet do 44km dalej na jednym baku. Osiągane korzyści mogą zależeć od rodzaju pojazdu, warunków drogowych, stylu jazdy kierowcy lub innych czynników.